Konference Střed zájmu: Kreativita měst a IV. Brněnský kulturní parlament

image003Jménem náměstka primátora pro oblast kultury Matěje Hollana vás zveme na konferenci Střed zájmu: Kreativita měst a zároveň na čtvrté setkání Brněnského kulturního parlamentu.

Konferenci Střed zájmu: Kreativita měst pořádají Magistrát města Brna a Institut umění – Divadelní ústav.

Budeme se ptát: Jak města vytváří kulturní strategie? Jak podpořit umělce i podnikatele, neziskové i ziskové projekty? Jak dosáhnout spolupráce a společných cílů? Proč nemá jít o střet, ale o střed zájmu? Zaměříme se na hledání, diskutování a nabídku přístupů ke kulturní politice a k propojování potřeb kulturních a kreativních odvětví (KKO).

Program konference je určen především zástupcům měst, krajů, státní správy či oborových organizací, které participují na tvorbě i aplikaci strategických dokumentů. Součástí konference bude večerní prohlídka káznice mezi ulicemi Cejl a Bratislavská, ve které město plánuje zřídit Kreativní centrum Brno.

Konference se odehraje ve dnech 29. – 30. 11. 2016 v Mozartově sále divadla Reduta (Zelný trh 4, Brno). (1. den 10.00 – 16.00, večerní program 18:00-20:00, 2. den 10.00 – 12.00).

Na konferenci naváže čtvrté setkání Brněnského kulturního parlamentu, které se bude zabývat rozvržením možných opatření pro strategii kultury města Brna. Setkání se odehraje také v Divadle Reduta dne 30. 11. 2016 14:00 – 17:00.

Předběžný program Brněnského kulturního parlamentu je následující:

13:30 – 14:00 registrace

14:00 – 14:10 úvodní přivítání

14:10 – 14:30 prezentace dosavadních výsledků + co se odehrálo nového

14:30 – 15:30 pokračování ve společném strategickém plánování

15:30 – 16:00 přestávka

16:00 – 17:00 pokračování ve společném strategickém plánování

17:00 zakončení

Svoji účast na Brněnském kulturním parlamentu prosím potvrďte vyplněním krátkého registračního formuláře: https://goo.gl/forms/IjrifNy54DuHPrQc2

Konference Střed zájmu: Kreativita měst bude věnována diskusi o různých přístupech ke kulturní politice v souvislosti s potřebami kulturních a kreativních odvětví (KKO). Zajímá nás, jak se pokročilo ve městech, kde již zmapovali potřeby KKO a jak pracují tato i ostatní města v ČR se svým kreativním potenciálem. Dotkneme se také témat, jako je propojování/oddělování podpory neziskových aktivit a podnikání, fungování kreativních center a prosazování zájmů.

Konference je určená především zástupcům měst, krajů, státní správy či oborových organizací, které se podílejí na tvorbě a realizaci podpůrných strategických opatření, univerzit a dalších odborných organizací. Budou mít příležitost se propojit, sdílet zkušenosti a zhodnotit, kam se posunulo vnímání významu kultury a kreativity v městském kontextu.

Registraci a program na konferenci Střed zájmu naleznete na portálu Institutu umění – Divadelního ústavu Culturnet.cz: http://www.culturenet.cz/aktuality/stred-zajmu-kreativita-mest-29-30-11-registrace-otevrena/n:20631/

V rámci prvního dne konference se uskuteční i prohlídka objektu bývalé káznice, budoucího kreativního centra, a to za doprovodu muzikantů z komunitního nahrávacího studia Amaro records, které vzniklo na místě bývalé herny v brněnském Bronxu. Prohlídku povedou: Tereza Chrástová, koordinátorka podpory kreativních odvětví a Michal Doležel.

V případě jakýchkoliv dotazů, připomínek a podnětů kontaktujte koordinační tým na adrese: kulturniparlament(at)brno.cz.

V příloze naleznete oficiální pozvánku s programem Brněnského kulturního parlamentu a program konference Střed zájmu: Kreativita měst.

Pozvánka na čtvrtý Brněnský kulturní parlament

Program konference Střed zájmu: Kreativita měst

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *