Akční plán – Mapování, data, aplikace

Skupina aktivit řešící sběr dat, rešerše a analýzy a jejich interpretaci jako podklad dalším aktivitám či jejich zveřejňování/zpřístupnění.

2 odpovědi na “Akční plán – Mapování, data, aplikace”

 1. Dobrý den,

  chtěl jsem se zeptat na bod 18 Aplikace sbírající a zpřístupňující data o kultuře.

  Kdo bude uživatelem takové aplikace? Je nutné mluvit o aplikaci v případě reportovacích toolu jako Excel, PowerBI (umí mapy) apod? Je nutné vytvářet novou aplikaci v množstív free nástrojů na trhu?

  Když už by se přesto měla taková aplikace vytvářet, proč ji nevytvořit jako projekt diplomové práce ve spolupráci s univerzitou?

  Pěkný den

  Marek Hlaváček

  1. Dobrý den, děkujeme za Vás komentář. Aktivita Aplikace sbírající a zpřístupňující data o kultuře se zabývá především aplikacemi typu GIS, tedy mapovými aplikacemi. Jejich využití v některých případech směřuje dovnitř instituce a má pomoci se správou agend našim kolegyním a kolegům a v jiných je určena především veřejnosti. Na vývoji těchto map Odbor kultury spolupracuje s Oddělením GIS a s Odborem strategického rozvoje a spolupráce. V tuto chvíli je například připravována Mapa kulturních objektů či Pasport drobné architektury. S univerzitami spolupracujeme u jiných typů projektů, případně se nebráníme spolupráci, pokud nás studenti nebo univerzity osloví sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *